physicaltherapy.co.il
כניסה למנהלים
מעוניינים לקבל פניות מפיזיותרפיסטים?
052-9709921
או מלאו פרטים
שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM!

מנהלי הפורום

מעיין שקד - שקד פיזיותרפיה
מעיין שקד - שקד פיזיותרפיה

מעיין שקד- פיזיותרפיסטית מוסמכת. מתמחה בשיקום אורטופדי, טיפול בבעיות אגן ונשים בהריון. מרצה בקורסים לפיזיותרפיסטים ומדריכה קלינית. עובדת משנת 2007, כיום מנהלת את "שקד פיזיותרפיה" ומטפלת בתל אביב ובהרצליה

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
23/08/2016 14:07
סיבוב קרסול     ו    נטלי נטלי    

היי, לפני 7 שבועות במהלך אימון עשיתי תרגיל החלפות רגליים על בוסו ואז נפלתי על הכף רגל- עקמתי את הכף רגל בירידה. היה לי ליד עצם הקרסול נפוח למשך 3 שבועות ואחר כך בעיקר כאבים. אני כן יכולה ללכת אבל כואב בעיקר בתנועה של הכף רגל מצד לצד וכל האזור שבעצם עליו נחתתי (הקדימה של הכף רגל לכיוון הזרת). צילום גם עשיתי והכל תקין. ואני מנסה מאז כל יום לעשות סיבובים לכף רגל ומורחת טראומיל ומעסה את המקום. אבל עדיין מאוד כואב לי מה אפשר לעשות?

21/08/2016 02:38

עשיתי לפני חודש ניתוח בכתף שמאל לתיקון קרע בלברום ויש לי קליקים כאשר אני מזיז את היד, הפחד שלי שאולי התיקון שעשו לי בניתוח נהרס.
הייתי רוצה לשמוע האם זה בסדר או אני צריך ללכת לבדוק את זה יותר לעומק?

21/08/2016 22:11

שלום דור

לא ניתן לדעת אם הקליק תקין או לא ללא בדיקה. 
לאחר ניתוחי slap קיים פרוטוקול ניתוחי (הוראות מדויקות ) שהמנתח נותן לך ולפיזיותרפיסט/ית שעוזרים לך בשיקום שאחר הניתוח. 
אם יש לך חששות פנה למנתח או לפיזיו המטפל והם יוכלו לתת לך תשובה ברורה ומדויקת. 

בהצלחה 
מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked

15/08/2016 08:25


 דין דיאגנוסטיקה מזמינים אתכם לסדנה בנושא:
Chronic Urogenital Pain: Mapping, Mechanisms and Management
By: Marek Jantos Ph.D.& Sherie Johns Ph.D.
 

 
סדנה בהנחיית מרצים מובילים מאוסטרליה המציעים גישה חדשנית למיפוי וטיפול בכאב אורוגניטלי כרוני (CUP).  מיועד למטפלי רצפת אגן המעוניינים לרכוש ידע תיאורטי ויישומי בנושא.
 
מטרות ויעדים:
·         מיפוי הקושי הקיים בשיטות הטיפול הנוכחיות ב-CUP.
·         תובנות חדשות על מנגנוני כאב פוטנציאליים, בהסתמך על מחקרים עדכניים. 
·         כלים טיפוליים ישימים לטיפול ב-CUP– לרבות טיפול בביופידבק ו-myofascia.
 
הסדנה תתקיים ב- תאריך 18.09.16, בין השעות 09:00-16:00, במשרדי חברת "דין דיאגנוסטיקה": רחוב האשל 7, פארק התעשיה קיסריה.
במהלך היום נזמינכם לארוחת צהריים.
 
ליצירת קשר ופרטים נוספים:  אסף גינוסר– 052-7715490, שני שירז– 052-3329001
דמי הרשמה: 100 ש"ח

14/08/2016 12:51

 דין דיאגנוסטיקה מזמינים אתכם לסדנה בנושא:
Chronic Urogenital Pain: Mapping, Mechanisms and Management
By: Marek Jantos Ph.D.& Sherie Johns Ph.D.
 

 
סדנה בהנחיית מרצים מובילים מאוסטרליה המציעים גישה חדשנית למיפוי וטיפול בכאב אורוגניטלי כרוני (CUP).  מיועד למטפלי רצפת אגן המעוניינים לרכוש ידע תיאורטי ויישומי בנושא.
 
מטרות ויעדים:
·         מיפוי הקושי הקיים בשיטות הטיפול הנוכחיות ב-CUP.
·         תובנות חדשות על מנגנוני כאב פוטנציאליים, בהסתמך על מחקרים עדכניים. 
·         כלים טיפוליים ישימים לטיפול ב-CUP– לרבות טיפול בביופידבק ו-myofascia.
 
הסדנה תתקיים ב- תאריך 19.09.16, בין השעות 09:00-16:00, במשרדי חברת "דין דיאגנוסטיקה": רחוב האשל 7, פארק התעשיה קיסריה.
במהלך היום נזמינכם לארוחת צהריים.
 
ליצירת קשר ופרטים נוספים:  אסף גינוסר– 052-7715490, שני שירז– 052-3329001
דמי הרשמה: 100 ש"ח

14/08/2016 10:09

שלום רב,

הייתי אסיר תודה באם תוכלו להפיץ את בקשתי. אני מעוניין להעסיק סטודנטיות לפיסיותרפיה מרחובות והסביבה לשם טיפול בנפגעת אירוע מוחי (בת 65). המדובר במשתקמת, חביבה, נוחה, שקטה ועצמאית הדרושת השגחה בעת הליכה, והזקוקה לליוי חברתי (שיחות לשיפור תקשורת), במשך שעות היום; רשיון נהיגה הכרחי לשם הסעת המטופלת לפעילויות שונות. מאחר והליווי עשוי להתאים ליותר מסטודנטית אחת - שעות העבודה תהיינה גמישות בהתאם למספר הפונות. פרטים נוספים יימסרו לפונות. לבסוף, העבודה יכולה להתאים גם לסטודנטיות לריפוי בעיסוק או למתמחות בתקשורת לאחר ארוע CVA.

תודה, רוני.

14/08/2016 10:11

טלפון: 0548820805
מייל: erf2929@gmail.com

09/08/2016 11:03

מעיין שלום,
אודה לעזרתך בפרסום מודעת דרושים לפיזיותרפיסטית נשימתית.
תודה,
דפנה טנא-טויזר
עובדת סוציאלית
העמותה למאבק במחלת הA-T
dafnatenetuizer@gmail.com
054-5469798


דרושה פיזיותרפיסטית נשימתית מנוסה למתן טיפול נשימתי לנערה חולת A-T בביתה שבגליל המערבי.
התשלום כנגד קבלה/חשבונית
לפרטים נוספים: 03-5750503
למשלוח קורות חיים: atoffice@netvision.net.il
למידע על העמותה והמחלה: www.a-t.org.il

06/07/2016 22:25
קליקין בגוף     ו    חיים חיים    

שלום רב,
אני יכול לשאול בבקשה מהם הקליקים שאני שומע כשאני מתמתח? שנים שלא הייתי מבצע פעילות גופנית ואת רוב יומי אני מבלה בישיבה. אז עכשיו כשאני עושה מתיחות ותרגילים למינהן ,אני שומע קליקין בגוף.מה הם?
תןדה

11/07/2016 19:27

שלום חיים 

כל הכבוד על השיבה לפעילות גופנית ומתיחות. היתרונות לכך הם לאין ערוך. 
 יש כמה סוגים של קליקים, כאלו שעושים באופן מכוון באצבעות - הפעולה נקראת פכירת אצבעות והיא קשורה לשחרור של גז או מאזור המפרקים ולאחריה יש תחושה של הקלה או שחרור. 
 ישנם קליקים שיוצאים כשהמפרק אינו יושב נכון עקב יציבה לא נכונה. לדוגמה אם אעשה סיבוב מלא של הכתף כשאני יושבת באופן שפוף יתכן שאשמע קליקים שמקורם בשכמה או במפרק הכתף שנוגעים בכלוב הצלעות. נסה לבדוק אם הקליקים שמופיעים לך משתנים אם אתה עומד זקוף יותר. 
ישנם קליקים באזור הירך והברך ועמוד השדרה שמקורם בחוסר איזון שרירי, לאחר שמתחזקים ומאזנים את כל קבוצות השרירים הם אמורים לפחות (זה תהליך של מספר שבועות ) 
לסיכום , יש הרבה מאוד סיבות לקליקים, הקליקים כשלעצמם אינם מסוכנים אך הם דרך של הגוף לסמן שמשהו מתוח מידי, לא יושב טוב. המטרה שהתנועה תהיה חלקה. אם הקליקים מלווים בכאב או במתיחות סביב האזור שעושה את הקליקים , כדאי לפנו לטיפול פיזיותרפי כדי לראות מה הסיבה ולטפל בה באמתצעות שחרור , איזון ותרגילים מותאמים עבורך. 

בהצלחה 
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה 
https://www.facebook.com/physioshaked/

16/07/2016 09:22
המשך לשאלה     ו    חיים חיים    

תודה רבה על התדובה והעידוד-רציתי להבין-אם השרירמתוח מדי למה שיופיעו קליקים מלכתחילה וגם במצב של חוסא ריזון שרירי? אם זה כמו קליקים באצבעות אני מבין את הגז שמשחררים אך אם יש חוסר איזון שרירי למהשיופיעו קליקים?
תודה רבה

16/07/2016 17:30


שלום חיים 
 המשך תשובה לכיצד חוסר איזון שרירי יכול להשפיע על קליקים 
  נניח שאתה מדבר הרבה בטלפון מחזיק את הסלולרי בין אוזן לכתף. זה מייצר קיצור של שרירים  המתחילם בצוואר ומסתיימים בכתף בצד ימין והארכה של שרירים בצד שמאל.   מכיוון שאתה מדבר כך מספר שעות ביום ועושה זאת במשך כמה שנים , זו תהיה תבנית השרירים שלך. כשאתה בא לעשות פעילות גופנית , פתאום אתה מבצע תנועות שאתה לא עושה ביוןם יום, ונדרשת משני צדדי הצוואר וחגורת הכתפיים עבודה מאוזנת. אבל צד אחד קצר וצד שני ארוך- זה יוצר מתח גבוה בצד אחד ומתח נמוך בצד שני. - יתכן שכדי לשחרר את המתח הזה הגוף יבקש ממך לעשות קליקים.  הקליק שישמע יכול להיות קשור למפרק שמתאזן , או לתנועה של גיד על עצם (אין לי הוכחות מחקריות מהיכן מגיע הקליק כי בשביל זה צריך לעשות אולטראסאונד או MRI בזמן תנועה ) 
דוגמה נוספת. מפרק הכתף מוחזק על ידי המון שרירים , שרירי השרוול המסובב, שריר הדו ראשי ומאחור שריר התלת ראשי (יש עוד שרירים שעוברים את המפרק אבל לא אפרתם ) . כל השרירים האלו צריכים לעבוד ביחד כדי ליצור תנועה חלקה ומלאה. אם אחד השרירים או כמה מהם מקוצרים לדוגמה, התנועה לא תהיה חלקה והמפרק לא ינוע בצירו לאורך כל התנועה. אפשר לגמות זאת לדלת ארון שאחד מציריה מעט רופף, במהלך התנועה של פתיחת הדלת אתה תשמע חריקה או קליק. 
מה שנותר לך לעשות , הוא לנוע יותר , לעבוד על כל קבוצות השרירים , להימתח ולהנות מתנועה מגוונת לאורך היום וכך גם הקליקים יעלמו. 

בהצלחה 
 מעיין שקד - שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked

31/07/2016 12:58
תודה רבה רבה     ו    חיים חיים    
20/07/2016 19:33
שחיקה בברך     ו    נועם יעקב נועם יעקב    

שלום לך מעיין אני סובל מברך שמאל המון שניים בעקבות נפילה עברתי שתי אורטוסקופיות שלא הועילו לאחרונה המצב החמיר ויש לי כאבים בקרסול גם בהליכה ועמידה ממושכת אציין שיש לי בנוסף רגלי o הכאב בקרסול ובכפות רגלים מושפע מהשינוי בציר הברך...  ככול הנראה יש לי שחיקה בסחוס
  המליצו לי על ניתוח בסגנון איליזרוב שמתקן את הציר של הרגלים...
    בנוסף הגב גם כואב לי יש לי שלושה בלטי דיסק  
      מה דעתך על ניתוח לתיקון הרגלים ? 
        אציין שאין לי ברוך ה' דלקת פרקים, הכאבים בברכיים ובגב כאבים לא קלים...
            
         
           

30/07/2016 16:25

שלום נועם 
לפי מה שכתבת אני מבינה שכואב לך קרסול שמאל. וכאבי גב, ויש לך היסטוריה של כאבים בברך. שאלתך היא מה דעתי על ניתוח לתיקון ציר הרגליים , אז אענה לך מתוך האני מאמין שלי. אבל מסייגת זאת , שכל אחד אחראי לבריאותו ואם אתה מאמין במשהו, תעשה אותו. 
אני מאמינה שהגוף שלנו חכם. הוא יודע ומתמודד כל הזמן עם פציעות וכל יום מערכות בגופך מתקנות נזקים יומיומיים. רגלי 0 אינם מחלה, ובלטי דיסק הם תופעה של שחיקה שהגוף לומד להסתדר איתה . לכן אם תשאל אותי, אף אחד לא יכול להתקרב לרמת התיקון שהגוף שלך עושה באופן טבעי. 
 אני ממליצה לך לעשות ספורט, טיפולי פיזיותרפיה, להוריד במשקל (אם יש משקל עודף ) ולאכול ולישון בריא, וכך הגוף שלך יוכל להחלים ולהשתפר בקלות יותר.  
ניתוחים הם הדרך הקצרה והלא בטוחה לפתרון בעיות וכפי שראית הם לא תמיד עוזרים. 
מה שתמיד עוזר מנסיוני, הוא ללכת בדרך הארוכה והפחות כיפית, של שינוי הרגלים, אורך חיים בריא ולקיחת אחריות עצמית ואופטימיות על הבריאות שלך. 

מקווה שעזרתי 
 רפואה שלמה 
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked/
 

30/07/2016 10:29

5 שבועות לאחר כריתה חלקית של מניסקוס לטראלי ברך ימין (לדברי הרופא המנתח, התברר שהמניסקוס המדיאלי וה-ACL, על אף שה-MRI החווה על קרעים בהם, לא נזקקו לטיפול כלשהו).
 
נמצא בפיזיותראפיה וחל שיפור הדרגתי, אולם נראה שהמים בברך מסרבים להתפזר להם (או שהם עושים זאת מאוד לאט). בביקורת לפני שבוע אצל אורתופד, הוא רק אמר "לא ללכת במשך שעות" ונתן מרשם ל- Brexin 20 mg (אחרי שאמרתי לו שאני מעדיף לו לקחת כדורים מהסוג של Arcoxia, אבל הוא בכל זאת נתן לי כדורים מאותה משפחה). כבר 3 שנים שאני לא לוקח תרופות והגוף שלי לומד לרפא את עצמו. האם הכדורים-רעלים הללו גם מזרזים את פיזור המים בברך? האם ישנן דרכים נוספות (מלבד זמן) לעודד את פיזור המים?
 
תודה.

30/07/2016 16:16

היי טל 
 עניתי לך בפורום אחר לגבי זמן תהליך ההחלמה , ואענה לך גם כאן מספר דברים נוספים. 
 כרגע, 5 שבועות לאחר ניתוח , זה הגיוני שתהיה נפיחות בברך. אלו לא מים עודפים אלא נוזלים של מערכת החיסון ונוזל מפרקי שכרגע מודיעים לך שהרקמה בהחלמה/בנייה והיא לא יכולה לעמוד בעומס כמו קודם. הנפיחות והכאב למעשה מודיעים לך : "עד כאן" , " לא יותר מזה " די" - כי מעבר לזה אתה לא מאפשר לרקמה להחלים. 
הנפיחות בדרך כלל מתגברת בסוף יום ולאחר פעילות מאומצת מידי. יש לזכור שכרגע בשלב זה אנחנו מעונינים שתהיה מעט נפיחות . אבל אם היא מוגברת במהלך היום, זה סימן שהעמסת יותר מידי. 
 מה ניתן לעשות : 
1. מומלץ לעשות תרגילים של תנועה ומתיחה ללא כאב למספר דקות ולחזור על כך מספר פעמים ביום. שים לב שאתה עושה תרגילי תנועה לקרסול , לברך ולירך. ועדיף תמיד להתחיל באותם תרגילים ברגל הבריאה לפני הרגל המנותחת.
2.  לגבי הליכה, לא ללכת הליכה רצופה שמעמיסה על הרקמה , אלא לחלק למספר הליכות קצרות. 
3. כרוב- בערב, כשיש עליה של הנפיחות ניתן לעטוף  בעלי כרוב שלחצת עליהם מעט וריככת אותם ולהשאיר לחצישעה-שעה
4. שורש כורכום הוכח כעוזר בתהליך הדלקתי 
5. הקפדה על שעות שינה - תהליכי ההחלמה מתרחשים כשאנחנו נינוחים ורגועים ובעיקר בלילה. 
6. סבלנות ואופטימיות - תמיד עוזרות בהחלמה ובהורדת כאב. 

בהצלחה 
 מעיין שקד - שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked/

24/07/2016 21:57

מערך טיפולי חדשני לילדים ונערים מחפש: 
פיזיותרפיסטית עם מעוף
 עבודה מרתקת בצוות רב מקצועי ובשילוב חשיבה רגשית התפתחותית
המערך, חדשני וצומח, פותח דלתותיו למטפלים צעירים ולמטפלים מנוסים
הרוצים להתפתח בתחום האוטיזם (תפקוד גבוה)
תכנית הכשרה תלת שנתית מושקעת מלווה את העבודה
 (ההזמנה היא לגברים ונשים כאחד).
תנאי שכר טובים למתאימים לתפקיד.
לפניות בצירוף קורות חיים maarach.mashlim@gmail.com

19/07/2016 12:13
ישיבה וזחילה     ו    עדי עדי    

ביתי בת 8 וחצי חודשים. לא יושבת עצמאית וזוחלת רק אחורה 
יש לה קושי להישאר בעמידת שש.
התחילה להתהפך רק בגיל 5 חודשים ורק בגיל חצי שנה שלטה בהתהפכויות. סובלת מאז שנולדה מריפלוקס ולכן הסכימה להיות על הבטן רק בשלב מאוחר.
האם יש צורך בפיזיותרפיה?
תודה מראש על התשובה

19/07/2016 16:42

שלום עדי 
אינני מתמחה בפיזיותרפיה התפתחותית. ממליצה בחום על פורום פיזיותרפיה התפתחותית בפייסבוק שנשות מקצוע מוסמכות לכך עונות שם. 
 זה הלינק 
 https://www.facebook.com/childevelopmentil

בהצלחה
מעיין שקד-שקד פיזיותרפיה 
https://www.facebook.com/physioshaked/

18/07/2016 21:57

מחפשת פיזיוטרפיסתית נשימתית לטיפול בביית.  התוכלו לסייע ??

03/07/2016 09:54

מעוניין למכור מעלון של תעמל מזרע במצב מצויין עם שלט וסוללת גיבוי
לפרטים נוספים 052-6559333

24/06/2016 19:05
שאלה     ו    מיכל מיכל    

שלום,
האם אדם שניענעו לו את הפנים והצוואר באופן גס עלול לסבול מהחמרה מכאבים בגב התחתון, או שאין קשר?
תודה.

24/06/2016 21:30

שלום מיכל

בהחלט יש קשר בין שני האזורים. הצוואר והגולגולת הם חלק בלתי נפרד מעמוד השדרה. ברגע שאזורים אלו עוברים טראומה  כגון נענוע אגרסיבי, אז השרירים סביב כל עמוד השדרה יתכווצו כדי להגן על חוט השדרה. 
טראומה כזו יכולה לגרום לכאבים בכל מיני אזורים בגוף, כולל הגב התחתון. 

רפואה שלמה 
 מעיין שקד-שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked/
 

07/06/2016 10:39

שלום רב.
לפני כשנה וחצי החלו כאבים בבטן חתחונה בצד שמאל באיזור הפוביס ושרירי הבטן התחתונה(שמאל)
עשיתי US דינמי וראו שיש דלקת באיזור הפוביס עם החיבור של האדוקטורים בנוסף לבקע ספורטאים.
משכתי את זה שנה וחצי, זריקות של קורטיזון הקלו משמעותית על הכאבים כל פעם למשך של כ3 חודשים. שיחקתי כל התקופה הזאת עם הפציעה.
הייתי אצל מומחה בקעי ספורט שמיד טען שיש לי בקע ספורטאים משני הצדדים,עשיתי ניתוח של בקע ספורטאים משני הצדדים ואפילו טען שבצד ימין הבקע ספורטאים היה קשה יותר(למרות שלא היו כאבים בצד זה)+ בקע טבורי שהיה לי בנוסף לפציעת הסטרס בדרגה 3 מתוך 5. בניתוח הוא גם ראה צמיגיות בעקבות הזרקות של הסטרואידים ודלקת חריפה בפוביס שהוא ניקה.
אני כ-8 ימים לאחר הניתוח ויש לי את אותם כאבים שהיו לי בצד שמאל בטרם הניתוח.
אני בלחץ מאוד גדול שהבעיה שלי לא קשורה לבקעים. האם הגיוני?
האם השיקום שאני אמור לעבור כעת היא שאמורה לפתור את הבעיה או שכבר אני לא אמור להרגיש את הכאבים שהיו?

07/06/2016 21:43

שלום מיכאל

זה מאוד הגיוני שעדיין יש לך כאבים, כאלו שהיו לפני כן וכאלו שקשורים לניתוח. 
בקע של ספורטאים היא פציעה שקשורה לעומסים גבוהים על שרירים שאינם מאוזנים. זה גורם לקרעים מיקרוסקופים באזור החיבור של שרירי הבטן/ מפשעה/ ירך אל האגן.
אם המשכת להתאמן על אזור פגוע , אז גרמת עוד יותר להיחלשות הרקמות. 
 בניתוח, מעגנים את רקמות השריר ורקמות החיבור לאגן שוב. אך מכאן העבודה שלך היא ללמוד כיצד לעבוד נכון ומאוזן ובהתאם ליכולות של הגוף שלך. וזה קורה בתהליך השיקום. שהניתוח הוא רק חלק מהפתרון.
 מכיוון שהכאב נמשך יותר משנה, ועוד לא למדת כיצד להשתמש נכון בשרירים, אז זה מאוד הגיוני שהוא ישאר. יקח זמן ותהליך של שיקום ולמידה מוטורית מחודשת עד שתוכל להרגיש שיפור בסמפטומים. 
 הניתוח, מחבר ומעגן את הנזק, עכשיו עליך לתקן את מה שגרם לנזק מלכתחילה. 
 מאחלת לך המון בהצלחה בתהליך השיקום, שהוא החלק החשוב בהחלמה שלך, ודרך צלחה בדרכך הספורטאית. 

כל טוב ורפואה שלמה 
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked

08/06/2016 19:31
מעיין.     ו    מיכאל מיכאל    

תשובה מאוד מקצועית! ממש אהבתי. בתור כדורסלן אשמור את הטלפון שלך.
בלי קשר תודה רבה ממש הרגעת אותי.

18/06/2016 19:20

אני כ18 ימים לאחר הניתוח. לאחר כשבוע וחצי באמת שהרגישות החלה לחלוף אבל עכשיו שוב אני מרגיש את הרגישות שהייתה לי לפני הניתוח באותו המקום שכואב. אותו שריר בטן בכל הפעלה כואב שוב. הגיוני?

20/06/2016 00:33

הי מיכאל 
 כאבים שנמשכו במשך יותר משנה לא נעלמים בחודש. 
כדי שכאב יעלם או יפסיק להטריד כל כך ,אזור הניתוח צריך לעבור החלמה  שרירים צריכים להתחזק, מערכות עצב- שריר  צריכות ללמוד לעבוד בתבניות תנועה חדשות והמוח ומערכות מרכזיות צריכות להסתגל לשינוי. 
 כל התהליכים האלו ועוד רבים יתרחשו בשנה הקרובה,
ויהיו לך במהלכה כאבים ישנים וחדשים וגם תחושות של דיוק כוח ותנועה שונים.
יש לך תהליך ארוך לתקן נזקים ולהחלים וכל תהליך כזה דורש אמונה, התמדה וסבלנות.  
כאב הוא סימן של הגוף להבהיר לך שאתה עושה משהו לא נכון, כשיש כאב הגוף דורש שתשנה את מה שאתה עושה למשהו נכון יותר. תנסה לא לפחד מהופעת הכאב אלא ללמוד ממנו מה אתה עושה לא נכון.
זה דורש הרבה אימון ותיקון תבניות תנועה לא תקינות,שיפור יציבה ומודעות בתנועה. לכך נועדו  הפיזיו' שמטפל/ת בך בשיקום לאחר הניתוח. 

בהצלחה 
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked

07/06/2016 15:06
שריר     ו    לינדה לינדה    

שלום רב,
מדוע זה שככל שיש יותר כיווץ השריר כך יש יותר שליטנ עליו?

07/06/2016 21:44

לא הבנתי את השאלה

08/06/2016 00:38
המשך     ו    לינדה לינדה    

פשוט קראתי שכשמכווצים שריר כך יש עליו יותר שליטה בפעולה,כי הטונוס שלו גבוהה,הגיוני?הכוונה-שהםעולה עצמה היא יותר מדוייקת...כמו שרוצים לפדוע למטרה בדיוק על נקודה מסויימת ,אז אםם מכווצים את השריר באופן מודע כך הפגיעה יכולה להיות מדוייקת יותר,מדוע זה?
תודה

08/06/2016 19:07

שלום לינדה

אינני יודעת היכן קראת את המידע הזה. 
למיטב ידיעתי, כיווץ רצוני לפני פעולה אינה מסייעת בדיוק למטרה. 
כלומר, כדי לדייק משהו, מערכת העצבים והמערכת השרירית צריכות לעבור אימון של למידה מוטורית, חזרות על הפעולה, ואז יתרחש דיוק. 
זהו פורום פיזיותרפיה בו עונים על שאלות בתחום הטיפולי.
 כדי להעמיק ידיעותייך ממליצה לך לפנות לתחום של פיזיולוגיה 
בברכה 
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה 


08/06/2016 23:30

שלום שוב-
תודה על הנסיון בשאלה הקודמת באמת אבוד זאת במישור הפיזיולוגי יותר
יש לי שאלה נוספת שאני מקווה בסדר לפורום זה-
כשאני מנגנת בפסנתר ויש את הפעולה שאני מעלה ומורידה את הפרק בתנועות מהירות (מורידה את הפרק באופן רצוני ולא נותנת לו ליפול למה אחרי שאני מעלה אותו למעלה),החלק העליון של האמה מתחיל לכאוב די מהר-אפשר לדעת מדוע זה?
מבחנית פעולת השרירים,אפ אפשרי
תודה רבה

10/06/2016 00:01

אנסה להסביר כמיטב יכולתי

וזו תהיה תשובתי האחרונה בנושא זה. 

אם את מנסה להעלות ולהוריד את המפרק כל פעם עם כיווץ רצוני, וזה כואב לך , כנראה שאת משקיעה יותר מידי אנרגיה במה שלא נחוץ. 
תנועה אופטימלית מוגדרת בכך שהיא מדויקת אבל ללא מאמץ
ככל שאדם יותר מיומן בתנועה כך הוא מתאמץ פחות. 
תנועת הנעת היד מעלטה מטה כמו בנגינה, היא תנועה המתרחשת בו זמנית, בכתף, במרפק בשורש כף היד ובאצבעות.
זו תנועה מורכבת ומשתנה בתוך הזרימה של רצף פעולות הנגינה.
בזמן הזה שאת מבצעת את התנועה בפרק כף היד ( מעלה מעלה ומטה את האמה) מתרחשות עוד המון פעולות.
לדוגמה: את מסתכלת על המקלדת, התוים, מקשיבה ומנסה ליישם טכניקה ורגש. למעשה זו פעולה מאוד מורכבת.
מבחינת המוח הוא לא מפעיל שריר שריר בנפרד,
אלא זו תבנית תנועה שמורכבת מהמון פעולות בו זמנית. 
לכן תשובתי לשאלתך מדוע כואב לך ? 
כי את מתרכזת בשרירים (בכיווץ רצוני איפה שלא נכון לכווץ) ולא במכלול התנועה.
תנועה לא מתרחשת בשריר, וכאב אינו בעיה של פעולת שרירים לבד,
אלא בעיה שקשורה לכל תבנית התנועה שמוכבת מעצמות, מפרקים, שרירים, רצועות,עצבים ועוד.. 
מורים לפסנתר, אמורים ללמד אותך לשפר את הטכניקה שלך כך שלא יהיה לך כאב באמה,
או שתוכלי לגשת לפיזיותרפיסט/ית ולהראות לו/ה כיצד את מנגנת או היכן כואב לך והם ינסו לעזור לך בשיפור היציבה, ואולי גם הטכניקה הנכונה. 
אי אפשר לפשט את המידע כפי שאת רוצה בשאלותייך, מכיוון שאז המידע שאתן לך לא יהיה מדויק. 
בשביל שאלות על פעילות שרירים מי עושה מה ומתי, תצתרכי לעשות את הלימוד שלך באופן עצמאי. 

כל טוב ובהצלחה 
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה 
03/06/2016 19:26

שלום רב,
ידוע לי שגם בישיבה וגם בעמידה תנועתיות היא חשובה-שאלתי היא-אם היציבה הן בעמידה והן בישיבה נכונה ויש מה שנקרא BONE ALIGNMENT נכון -האם עדיין זה בלתי נמנע שיופיע כאב לאחר ישיבה ממושכת?
אם התשובה היא כן-אז האם זה אומר שככל שהשרירים חזקים יותר כך הישיבה יכולה להתארך לזמן יותר ממושך?
אשמח לכמה שיותר פירוט כדי שאוכל להבין את הגורמים והסיבות בתשובות.
תודה רבה

03/06/2016 20:43

שלום ליאור 
 השאלות שלך הן חשובות, הרשה לי לחזור אליך בשאלה .
 מה המטרה בלהישאר באותה תנחה לאורך זמן? 
 החיים שלנו מורכבים מתנועה. נשימה היא התנועה הראשונית, פעימות לב הן תנועה, הריאות, המעים ולמעשה כל תא ותא בגוף שלנו הוא יחידה שיש שכדי לבצע את תפקידה באיככות המירבית זקוקה לתנועה בכל הטווח הקיים .
תנועה מאפשרת לנו להניע את הדם ולייצר תהליכים ביולוגים הנדרשים לקיום המערכת. 
 מטרת הbone alignment היא למעשה להביא את האורגניזם למצב אופטימלי שבו במנח ללא תנועה,  יש הכי הרבה תנועה פנימית ללא מאמץ או הפרעות. 
לדוגמה : אם אשב עם חזה נפול ושקוע, תנועת הצלעות תהיה מופחתת, ולפי כך יכולות הנשימה תהיינה ירודות. זה יביא למאמץ יתר באזורים אחרים ולחוסר זרימה, הגוף יסמן לי במנגנון עצבי היוצר כאב,
 לזוז או לשנות תנוחה כדי לשפר את מצב הזרימה לתאים שלא קיבלו עד עתה.
אם נסתכל על תינוק נראה שאין תינוק אדם או כל חיה שנשאר באותו מנח יותר מ20 דקות.
יש בגופנו רפלקסים המבקשים מאיתנו לזוז כדי לשפר זרימה ולפזר עומסים בכל חלקי הגוף.  
 גם אם לאדם יש שרירים חזקים, ללא תשומת לב לכיצד הוא/היא יושבים יווצרו עומסים ובזבוז אנרגטי בחלקים שונים. 
 אם אדם יושב/ת כשחזה והראש מעל האגן (מנח שלד אופטימלי) ויש יכולת נשימה וזרימת דם אופטימלית, אזי יקח יותר זמן עד שכאב יופיע.
ישנם נזירים היכולים לשבת חודשים באותו מנח ולעומת זאת אנשי העובדים במשרד היושבים 10 שעות ביום.
השאלה בסופו של דבר היא מה המטרה? 
מערכת העצבים שלנו לומדת לשפר מנח או פעולה כשהיא מבינה מדוע היא צריכה לעשות זאת. שרירים חזקים הם רק חלק מהעניין. כדי לשבת הרבה זמן צריך להיות שילוב של מטרה, אימון, חיזוק ואתגר. 

מקווה שעניתי על שאלותיך
מעיין שקד-שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked

04/06/2016 14:26
המשך השאלה     ו    ליאור ליאור    

הי ,
ממש תודה על התשובה-אם אוכל להמשיך את השאלה בעקבות תשובתך-אם התזוזה היא כדי לשפר את זרימת הדם-האם זה בגלל שזרימת הדם נחלשת ככל שנמצאים בפוזיציה אחת במשך זמן מושך?
-אני חושב לדוגמא על נגנים כמו פסנתרנים-אומרים שצריך לקום כל 20 דקות כי אז יופיע כאב ,אבל הם יושבים ללא כאב במשך שעתיים ברצף-זאת אומרת שאפשרי לשלבת למשך זמן כזה ללא כאב? והאם שןב,זה אומר שככל שהשרירים חזקים יותר כך הישיבה יכולה להיות ממושכת יותר ללא כאב?
האם כאב הוא בלתי נמנע לחלוטין אחרי כמות זמן מסויימת?
תודה רבה רבה

04/06/2016 23:08

שלום ליאור
להישאר במנח מסויים, או בחוסר תנועה מאט ופוגע בהרבה תהליכים, לא רק זרימת דם,אלא גם  קצב ייצור הורמונים, תהליכי עיכול ותנועת מעיים ועוד. הגוף שלנו זקוק לתנועה כדי לייצר תהליכים ביולוגים. ככל שיש פחות תנועה כך יש פחות יכולת לייצר תהליכים אופטימלים.

לגבי כאב: כאב הוא חוויה אישית, המורכבת ממנגנונים רבים הקשורים למערכת העצבים ולתפיסה אישית, חברתית ותרבותית. מוסיפה כאן סרטון שיוכל להבהיר לך באופן קליל שכאב אינו קשור ישירות לפעולה מסוימת (לדוגמה ישיבה כפי שאתה טוען) אלא לתפיסת הפעולה כמכאיבה.
לדוגמה: אם אתה מאמין שישיבה גורמת לכאב אז בהכרח הוא מגיע. כי יש קישור במוח שלך בין ישיבה לכאב. לעומת זאת פסנתרנ/ית, נזיר/ה, נהג/ת משאית יכולות/ים לחשוב שדווקא ישיבה מקלה על כאבן או שאינה קשורה בכלל לכאב.
 https://www.youtube.com/watch?v=a2F5xvxrKVU
שרירים חזקים הם דבר חשוב, אבל אם תחזק אותם בחדר כושר באופן מסויים שאינו קשור לישיבה, הם לא יעזרו לך בשיפור הפעולה הזו. אם תתאמן על מנחי ישיבה שונים, ישיבה על כדור, תרגילים בכסא, חיזוק שיווי משקל בישיבה וכן הלאה, מערכת העצבים שלך תתפקד טוב יותר בישיבה. 
כאב הוא בלתי נמנע באופן כללי בחיים. זהו מנגנון טבעי והשרדותי אשר מסמן לנו שהגיע הזמן לעשות שינוי. שינוי מנח, הוספת תנועה לחיים וגם שינוי תפיסה מחשבתית ורגשית יכולים להוריד כאב. 

כל טוב 
 מעיין שקד-שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked


05/06/2016 23:17

שוב ממש תודה על התשובה המפורטת
1מעריך זאת מאוד מאוד!
אז כמו שהבנתי על תשובתך ,בעצם עלי גם להוציא את החשיבה השלילית לגבי ישיבה-וגם -אם אתאמן על ישיבה נכונה  עם חיזוק שרירים נכונים-עדיין יש איזשהוא גבול עד להופעת הכאב מחוסר תזוזה,נכון?

05/06/2016 23:56


הי ליאור
כן הבנת נכון. 
למעשה אפשר להסביר זאת כך
לכל רקמה בגוף, כמו תא, כלי דם, רקמת חיבור, שריר , עצב וכן הלאה. יש גבול יכולת שבו היא מסוגלת לעבוד. ברגע שאתה מתקרב לגבול היכולת הזו, הרקמה באמצעות תהליכים עצביים " תודיע" לך שהיא הגיעה לסף שלה. בדרך כלל זו תחושה שגורמת לזוז, כמו אי נוחות. אם מתעלמים מהאי נוחות, הרקמה תודיע לך הפעם באופן חזק יותר. מאי נוחות נעבור לכאב. כי חלק מהתפקידים של כאב בגוף להודיע לך שהגעת לסף היכולת של רקמה מסוימת.

שמחתי לעזור
מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked

06/06/2016 13:50

היי שוב,
אז בהמשך לתשובה האחרונה-שיש גבול לכמה אפשר לשבת או לעמוד-האם זה אומר שככך שהשרירים חזקים יותר (עם מנח נכון של העצמות והשלד) ניתן לשבת יותר שעות?כמור,אדם ששריריו חזקים יותר יישב או יעמוד יותר זמן ללא כאב מאשר רדם עם מנח נכון של עצמות אך שריריו חלשים יותר?
-דבר נוסף שעלה לי-אם הישיבה היא מה שנקרא דינאמית-כלומר יש תזוזות של עמוד השידרה ולא נמצאים בישיבה סטטת-האם פה אין הגבלה לכמות הישיבה? כי זזים ברוב הזמן?
תודה רבה רבה רבה

29/05/2016 14:25

היי מעיין,

אשמח לעזרתך. לפני כשלוש וחצי שנים ילדתי תאומים בניתוח קיסרי. 
אני בחורה רזה מטבעי, אך מאז הלידה לבטן יש צורה מוזרה. 
לצערי שום רופא שפניתי אליו לא ידע איך להתייחס לזה, אז ביקשתי הפניה לפיזותרפיה על מנת לבדוק אם יש לי היפרדות בטנית. 
הפיזיותרפיסטית אמרה שיש היפרדות של 2 אצבעות ושבר בטבור.

ההמלצה היחידה שלה היתה לתרגל נשימות עם החזקת הבטן. אני מתרגלת את זה אבל לא רואה שיפור.
לגבי הטבור, היא המליצה להמתין עם הטיפול עד שאסיים את כל הלידות.

האם תוכלי להמליץ לי מה לעשות הלאה? פ

30/05/2016 00:23

שלום סיון 

בהחלט יש מה לעשות, תרגול נכון, למידה של תבניות תנועה נכונות במהלך היום יום ושימוש בנשימה ומידע על עבודת שרירי הבטן יכולים לעזור לך גם לנוע טוב ויעיל יותר וגם יעשו שינוי במבנה שרירי הבטן. 
ניתן להתחיל טיפול ממוקד לכך בכל שלב, לפני/בזמן ואחרי הלידה.
אינני שוללת את דעתה של עמיתתי למקצוע, מכיוון שלא ראיתי אותך. אבל אם אינך רגועה וברצונך לעשות משהו כבר עכשיו אז ממליצה לך  בחום לגשת 
לפיזיותרפיסטית שמתמחה בתחום היריון ולידה. 

כל טוב ורפואה שלמה
מעיין שקד-שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked/


30/05/2016 08:26
המלצות     ו    סיון סיון    

תודה רבה רבה על תשובתך!
אני בהחלט אשמח לקבל הדרכה יותר פרטנית. האם תוכלי לכוון אותי למישהי באיזור הדרום? אני לא יודעת איך למצוא מישהי באיזור שמתמחה בזה.
אני מתגוררת באשקלון.

שוב, תודה!

30/05/2016 19:23

היי סיון 
 את מוזמנת לפנות אלי בטלפון או במייל  ואתן לך מספרים של פיזיו' מהאזור . 

29/05/2016 18:59

ארגון יד שרה ברעננה מחפש פזיותרפיסט/ית בעל/ת ניסיון לעבודה בשיקומון עם מגוון מטופלים נוירולוגים צעירים. (גילאים 22-68) העבודה בשעות הבוקר (3וחצי שעות ביום) בלבד בסביבה מותאמת עם צוות רב מקצועי. לפרטים: רוני 0522563987 לציין שההפנייה ע"י הדר

30/05/2016 00:26

שלום הדר,
העברתי את הודעתך לפורום מתאים
כל טוב 
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked/

06/05/2016 14:09

לפני 8 שבועות שברתי את בהומרוס מיד שאפט .מטופלת אצל מומחה כתף וגם פיזיוטרפיה ודיקור.מאז הפגיעה אין תחושה באגודל אצבע ואמה -פיזור העצב המדיאני.לדעת הרופא כנראה מתיחה או לחץ .נשלחתי לבדיקת הולכה עצבית .מה עוד ניתן לעשות על מנת לעזור לעצב להשתקם .המצב מדאיג.תודה

08/05/2016 13:47

שלום פיני

שמונה שבועות לאחר השבר והפגיעה בעצב הן זמן מוקדם מאוד לדעת כיצד דברים יתפתחו. הגוף שלך כרגע משקיע הרבה מאוד אנרגיה בחיבור השבר והחלמה של כל המבנים המעורבים באזור הפגיעה (עצמות, שרירים, גידים, כלי דם ועצבים) כל מה שאת יכולה לעשות הוא בעיקר לאפשר לגוף שלך לעשות את שלו. 
כדי שההחלמה שלך תהיה על הצד הטוב ביותר, השקיעי בתרגילי תנועה, במגע באזורים חסרי התחושה והכואבים (לעסות אותם) בטיפול הפיזיותרפי ככל הנראה ישלבו גם אלקטרותרפיה לגירוי העצב. והכי חשוב לשמור על זרימת דם לאזור. כלומר, לנשום הרבה ולהניע (לא לקבע יותר מידי).
תוכלי להתייעץ עם תזונאי/ת מה כדאי לאכול או איזה תוסף תזונה לקחת שיעזור להחלמה של המערכת העצבית. שזה כיוון נוסף שיכול לעזור . 
בעיקר, הרבה סבלנות, כי למערכת העצבים לוקח זמן להחלים. 
 
 רפואה שלמה 
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה 
https://www.facebook.com/physioshaked

22/05/2016 14:48

תודה על תשובתך לעדכון עשיתי בדיקת emg ונאמר שהעצב לא מגיב .מבינה שהבעיה חמורה .האם בטיפול פיזיוטרפי או משהו נוסף ניתן לעזור .איזה מכשור אלקטרותרפיה מומלץ,קצת מייאש.תודה

23/05/2016 00:30

הי פיני

לגוף יש דרכים לרפא את עצמו וגם דרכים ליצור תבניות מפצות . מה שחשוב כרגע בתהליך ההחלמה שלך הוא לעבוד על שיפור יכולות התנועה, התפקוד של האמה והיד, ובעיקר לתרגל המון. 
 מערכת העצבים היא מערכת מורכבת וזמן ההחלמה יכול לנוע בין חודשיים לשנה. הגוף מייצר חלופות באופן הכי טוב שניתן אם נותנים לו סביבת ריפוי טובה. 
 טיפול פיזיותרפי ואולי שילוב של ריפוי בעיסוק יכולים לתת לך את המענה הזה באופן הכי טוב ומקצועי. 
 שם יתאימו עבורך טיפול במגע, אלקטורותרפיה (בהתאם למצבך, המכשור והתוכניות משתנות) תרגול אקטיבי ועוד. 
 שמירה על תקווה ואופטימיות לאורך התהליך הוכחו כמשפרים תוצאות תמיד. 
בהצלחה וכל טוב 
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked/

28/05/2016 15:26

ראשית תודה על המענה המפורט. האם ידוע לך מנסיונך על התאוששות של העצב המדיאני ,לאחר שבבדיקה ראו שיש בו פגיעה,בעקבות טיפולי פיזיטרפיה,ריפוי בעיסוק.תודה

28/05/2016 18:32

שלום פיני

תהליך החלמה מורכב מדברים רבים.
מהיבט פיזי - רמות החמצן, גיל, בריאות כללית, תנועה ועוד.
היבט מנטלי- כמה אתה מבין מה לעשות, מיישם את מה שמלמדים אותך בטיפולים , משקיע.
היבט חברתי- סביבה תומכת, יכולת לצאת מהעבודה לטיפולים, מצב מקצועי וכלכלי,
ומצב רגשי- אמונה, ניסיון עבר בהתמודדות עם פציעות, סבלנות ואופטימיות.
התמקדות ברקמה גופנית כזו או אחרת (העצב המדיאני או עצם או כל דבר אחר) היא פחות רלוונטית להחלמה כי הגוף והנפש שלך עובדים כמכלול. אם אתה מיואש, לחוץ, או מפוחד ישנם הורמונים של לחץ בגוף אשר מעכבים את יכולת הגוף להפעיל את מערכת החיסון. 
לכן, ממליצה לך להתמקד ביכולות שלך היום, בהתקדמות עד עכשיו, בחלקים החיוביים של הפציעה ולהאמין בעצמך (בגוף שלך) שתוכל לצאת מהפציעה הזו עלהצד הטוב ביותר. 
 נסיונם של אחרים לא ישפיע על התהליך שלך. כי כל מקרה לגופו. 
רפואה שלמה
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked/


   123456הבא »   
Copyright © 2016 physicaltherapy.co.il כל הזכויות שמורות
אתר פיזיותרפיסטים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום פיזיותרפיה
דברו עוד היום עם פיזיותרפיסט מומחה
אנחנו עובדים עם פיזיותרפיסטים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!