physicaltherapy.co.il
כניסה למנהלים
מעוניינים לקבל פניות מפיזיותרפיסטים?
052-9709921
או מלאו פרטים
שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM!

מנהלי הפורום

מעיין שקד - שקד פיזיותרפיה
מעיין שקד - שקד פיזיותרפיה

מעיין שקד- פיזיותרפיסטית מוסמכת. מתמחה בשיקום אורטופדי, טיפול בבעיות אגן ונשים בהריון. מרצה בקורסים לפיזיותרפיסטים ומדריכה קלינית. עובדת משנת 2007, כיום מנהלת את "שקד פיזיותרפיה" ומטפלת בתל אביב ובהרצליה

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
15/10/2016 16:49
ישיבה     ו    לירון לירון    

הי,
האם אפשר לומר שבזמן ישיבה שריר הPSOAS מתכווץ ככל שהזמן עובר? זה לא שהוא מתכווץ רק פעם אחת כשיושבים וזהו,למה הוא ממשיך להתכווץ ככל שיושבים? (שריר זה ועוד שירים שמתכווצים בישיבה)
תודה

06/10/2016 14:04

שלום,

אני בת 57. לפני 3 שנים החלו אצלי הפרעות בצוואר שהתבטאו בתחושת "תפוס" וכן קליקים מידי פעם.  חיי התנהלו רגיל בשלב זה. בחודשיים האחרונים התגברו   הקליקים בעיקר בתזוזת הראש למטה וכן מופיעות מידי פעם תחושת "זרמי חשמל עדין" באיזור השכמות. התופעות האלה מעיבות מאד על חיי העבודה וחיי החברה כי אני בסבל תמידי. ניסיתי עד כה טיפולי פיזיוטרפיה שלא עזרו ובחודשיים האחרונים, במסגרת "הרפואה המשלימה" עשו לי כמה עיסויים ודיקור שלא עזרו וכעת נותרו כמה טיפולים אצל כירופרקט (עד כה עשיתי רק שני טיפולים ומאז דוקא תדירות הקליקים התגברה ...  האם יש קשר ? ). מעבר לכך, צילום C.T מלפני כשנתיים מראה על היצרות התעלה וכן על שינויים ניווניים . האם יש קשר בין ממצאים אלה לבין הקליקים והאם קיים פתרון כלשהו לבעיה (אפילו אם ניתוח) ?

לתשובתכם אודה,

אביבה 

07/10/2016 19:15

שלום אביבה


מדברייך אני מבינה שאת סובלת מתחושת תפוס  בצוואר וקליקים כבר שנתיים ובחודשיים האחרונים החמרה בתחושת תפוס, קליקים ותחושת חשמל עדין. 
כבר עשית טיפולים מסוגים שונים. 
האם במסעך להחלמה היתה התיחסות ליציבה שלך,
לפעולות היומיומיות שאת עושה ולאופן שבו את מבצעת את הדברים.?
האם את עושה פעילות גופנית.? 
האם עשית בדיקת ראיה?
האם יש לך בעיות אורטופדיות נוספות בגוף?
לכל אלו צריך להתיחס כשאת מחפשת פתרון.

קליקים כשלעצמם אינם מסוכנים. הם סימפטום שמופיע כאשר משהו במכניקה לקוי, בדרך כלל זה קשור ליציבה, לא מודעת וחולשת שרירים. ממצאי הCT שלך לא מספרים שום דבר ספציפי.
לכן אני ממליצה לך לחזור לפיזיותרפיה
ובנוסףלחפש לך פעילו גופנית מודעת כמו פלדנקרייז, שיטת אלסנדר ועוד כדי לשפר את מצבך.

רפואה שלמה
מעיין שקד
 שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked/

24/09/2016 12:18

היי, אני אמורה לטוס עוד שבוע לחול וחברה שלי נפלה ואבחנו לה מתיחת רצועה בקרסול. במידה ולא תכננו טיול אתגרי אבל כן יהיו הליכות וסחיבת מזוודות ממקום למקום. לאחר כשבוע של החלמה נוכל לטוס בראש שקט או שהטיול יהיה עבורה סיוט מתמשך? תודה מראש

04/10/2016 19:30

שלום דורית 
 מכיוון שלא יכולתי לענות בשבועות האחרונים , אני מניחה שכבר נסעתן לחו"ל ואני מקווה שזו היתה חוויה נעימה ומעניינת ולא סייוט מתמשך כפי שחששת. 
לגבי זמן החלמה, הכל תלוי במידת הנזק. לעיתים האזור מפסיק לכאוב כבר אחרי מספר ימים וניתן לבצע הכל כרגיל במידת אי נוחות קלה, ולעיתים זמן ההחלמה והכאב נמשך שבועות מספר. 
אם נוסעים לטיול מומלץ לקחת מקל שמקל על ההליכה ולהעזר באנשים כשצריך לסחוב. זאת כדי שלא יהיה עומס יתר על אזור שדורש החלמה. 


כל טוב ורפואה שלמה 
 מעיין שקד
שקד פיזיותרפיה 
https://www.facebook.com/physioshaked/

30/08/2016 21:08
האם יכול להיות     ו    אריאל אריאל    

שנרדם וכואב לי עצם הסיאטיקה בגלל תנוחה מדי של POSTERIOR או ANTERIOR של האגן.
כל הזמן נרדם לי העצב הזה בישיבה על כסא ללא משענת וחשבתי אולי תנוחת האגן לא טובה...?
תודה

04/10/2016 19:26

שלום אריאל, 
אם משהו נרדם בזמן שאתה יושב זהאכן סימן של הגוף לכך שמשהו לא מדויק מבחינה מכנית. ואתה מייצר עומס יתר על אזור מסויים. והגוף מסמן לך באמצעות הרדמות שהגיע הזמן לשנות תנוחה.
 לגבי המנח המדויק של האגן, זה משתנה כל פעם בהתאם לגובה הכסא, עומקו, הזווית שבה אתה יושב וכן הלאה. 

שים לב, האם אתה מניח את כפות הרגליים על הרצפה? הנחת כפות רגליים על הרצפה מורידה מהעומס על האגן. אם לוקחים אותן לאחור או יושבים עליהן הן גם לא משתתפות בנשיאת המשקל וגם משפיעות על מנח האגן ומשם לגב התחתון יש יותר עומס.
יתכן גם שהשרירים של השוקיים והירכיים (האחוריים ) שלך מקוצרים והם משפיעים על הקושי בישיבה לא תמוכה. 
מוסיפה כאן לינק לישיבה מאוזנת על כסא.
https://www.youtube.com/watch?v=ER3DiypfEx4 
תנסה ליישם את הישיבה הזו ותראה אם זה מקל על הסימפטומים.

כל טוב 
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked/

 
04/09/2016 16:08

היי,
 
במהלך החלקה על הקרח החלקתי וכתוצאה מכך נפגעו הכתפיים חזק, לאחר בירור מול מומחה כתפיים ופיזיותרפיה המסקנה היא שמדובר בתת פריקה,
שאין מגבלה בטווח תנועה, ולאחר שפיזיותרפיה רגילה לא סייעה, היפנו אותי לשחות בריכות באופן חופשי מה שכן עזר לכאבים.
 
השאלה שלי היא:
אני מעוניין לעשות קפיצות בחבל, בהדרגה מה שיעבוד על השריר במקום,
האם מומלץ או שאני הולך לעשות נזק גדול יותר?
 
הסיבה לשאלה היא, שאני סטודנט ולא מתאפשר לי ללכת לבריכה מתי שבא לי בעוד אני זקוק לפעילות נוספת שתחזק את הכתפיים ובכך להביא להפחתה בכאב או הפסקת הכאב.
 
תודה מראש!

09/09/2016 17:32

שלום אורין
כמה זמן עבר מאז התאונה? 
 כמה טיפולי פיזיותרפיה עשית? ובאיזה שלב - האם מייד אחרי הפציעה? 
 האם נתנו לך תרגילים ובדקו ביצוע שלהם? 
 אין מספיק פרטים כדי לתת לך תשובה יותר מפורטת. 
 אבל לגבי שאלתך, קפיצה על חבל היא לא תרגיל יעודי לחיזוק כתפיים ושיפור היציבות שלהן. 
 אני לא יכולה לומר אם תרגיל זה יגרום לנזק- זה תלוי כיצד אתה מבצע אותו.
זה תרגיל מעולה לחיזוק סיבולת לב ריאה, כהכנה לריצה, חיזוק שרירי רגליים ובטן וקואורדינציה עם פלג גוף עליון. אך הוא איינו תרגיל שעוזר ליציבות חגורת הכתפיים. 

אם עדיין יש כאבים תקופה ממושכת (כחודשיים) אחרי ההחלקה אני ממליצה לעשות בדיקה חוזרת אצל אורטופד. ולבקש שוב טיפול פיזיותרפי. בסבב הזה תבקש מהפיזיו' תוכנית תרגילים ספציפית לבעיתך כדי שתוכל לתרגל בבית. 
בהצלחה ורפואה שלמה 
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked/

25/08/2016 09:07

שלום רב 

ברקע פיברומיאלגיה 
לפני כחודש ימים נקעתי את הקרסול
בצילום לא ראו שבר אך כעת חודש ימים אחרי עדיין יש קצת צליעה וכאב בעיקר בירידה במדרגות 
הרגל עם טייפ ואני עושה תרגילי חיזוק. (קיבלתי נוגד דלקת אותו נטלתי למשך שבוע ללא שיפור בכאב) 
בשבוע האחרון הופיעו כאבים חזקים מאוד במרפק, בברך של הרגל הפגועה, בגב, במפרק הרגל השנייה, ובמפרק כף היד וזאת לאחר סחיבת קניות במרחק קצר או עבודה רגילה על המחשב. 
כעת לפתוח צנצנת, להחזיק את הנייד, להרים את הקומקום מאוד כואב ובלתי נסבל. אין נפיחות, אין אודם ואלו כאבים שלא הכרתי לפני כן. 
מה עלי לעשות? האם יש מקום להילחץ שזו אולי דלקת פרקים?
 לפנות לאורטופד? לראומטולוג? 
אני די חוששת. תודה רבה על המענה! 


25/08/2016 17:39

שלום מיכל 

סביר להניח שהכאבים במפרקים מרובים קשורים לתבנית ההליכה שאת נמצאת בה כרגע. מכיוון שאינך מניחה משקל מלא על צד אחד של הגוף, זה מייצר שינוי במרכז התנועה והופך את התנועות לפחות יעילות. לדוגמה: שינוי בהליכה עם מסע כבד יגרום לידיים, ולמפרקים הקרובים לקרסול (כמו מפרקי הבהונות או הברך ) לעבוד קשה יותר.
מכיוון שהעומס צריך להתחלק בין כל המפרקים וכרגע יש אזור שלא משתתף בעומס אזורים אחרים (זה יכול להגיע לכל מפרק כולל צוואר ולסת ) לוקחים את העומס.
ממליצה לך לעשות מתיחות עדינות לכל הגוף בשכיבה או בישיבה כאשר אין עומס על הרגליים, זה יעזור לשחרר את הכאב והעומס מהמפרקים. כמובן לשים לב לנשימות רגועות. גם להיות בבריכה יכול לעזור כי אין משקל גוף וניתן להזיז את כל האיברים באופן נינוח יותר.
כמובן שפיזיותרפיה וטיפול ממוקד בנקע ובתבניות התנועה המפצות יעזור לך מאוד. לשם כך את יכולה לגשת לאורטופד ולבקש הפניה לפיזיותרפיה.
מכיוון ברקע יש לך פיברומיאלגיה ובעקבות כך רגישות יתר לתנועה/ אי תנועה, סביר שזה גורם תורם לכאבים שאת מתארת. לגבי דלקת פרקים, פחות סביר. 

רפואה שלמה ובהצלחה 
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה 
https://www.facebook.com/physioshaked/


 

23/08/2016 14:07
סיבוב קרסול     ו    נטלי נטלי    

היי, לפני 7 שבועות במהלך אימון עשיתי תרגיל החלפות רגליים על בוסו ואז נפלתי על הכף רגל- עקמתי את הכף רגל בירידה. היה לי ליד עצם הקרסול נפוח למשך 3 שבועות ואחר כך בעיקר כאבים. אני כן יכולה ללכת אבל כואב בעיקר בתנועה של הכף רגל מצד לצד וכל האזור שבעצם עליו נחתתי (הקדימה של הכף רגל לכיוון הזרת). צילום גם עשיתי והכל תקין. ואני מנסה מאז כל יום לעשות סיבובים לכף רגל ומורחת טראומיל ומעסה את המקום. אבל עדיין מאוד כואב לי מה אפשר לעשות?

25/08/2016 17:28

היי נטלי 
נשמע שהיה לך נקע בקרסול בדרגה קלה. גם אם אין שבר, הנפיחות באזור העצם (הפטישון ) מעידה על כך שהגוף מתקן כנראה פגיעה ברקמות רכות. 
את עושה את הדברים הנכונים, - מניעה את האזור ומעסה וזה מצוין. 
כרגע הגוף שלך מתקן את מה שנפגע, בתהליך טבעי של ריפוי. כאב מתלווה לתהליך הריפוי כי בשלב הזה הרקמות (רצועות וגידים ) שעוטפות את הקרסול נמצאות בשלבי בנייה מחודשת ואין את אותו הכוח והיציבות שהיו קיימים לפני הפציעה. 
ישנן הרבה סיבות שבעיתן כאב מופיע לדוגמה : אם את הולכת עם נעליים לא מתאימות (בשלב זה נעליים סגורות ולא כפכפים יתאימו יותר ), אם העמסת על האזור יתר על המידה, אם עשית תרגילים שהמקום עדיין אינו מוכן אליהם ועוד.. 
אני מאוד ממליצה לך לגשת לפיזיותרפיה - שם יעזרו לך גם לחזק מחדש את האזור, להתאים תרגילים מותאמים לשלב שאת נמצאת בו ויעזרו לך להוריד את הכאב ולהבין יותר ממה הוא נגרם באמצעות שיטות רבות ויעילות. 
טיפול מוקדם מאפשר חזרה לפעילות מהירה יותר וטובה יותר.

רפואה שלמה
 מעיין שקד - שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked
 

21/08/2016 02:38

עשיתי לפני חודש ניתוח בכתף שמאל לתיקון קרע בלברום ויש לי קליקים כאשר אני מזיז את היד, הפחד שלי שאולי התיקון שעשו לי בניתוח נהרס.
הייתי רוצה לשמוע האם זה בסדר או אני צריך ללכת לבדוק את זה יותר לעומק?

21/08/2016 22:11

שלום דור

לא ניתן לדעת אם הקליק תקין או לא ללא בדיקה. 
לאחר ניתוחי slap קיים פרוטוקול ניתוחי (הוראות מדויקות ) שהמנתח נותן לך ולפיזיותרפיסט/ית שעוזרים לך בשיקום שאחר הניתוח. 
אם יש לך חששות פנה למנתח או לפיזיו המטפל והם יוכלו לתת לך תשובה ברורה ומדויקת. 

בהצלחה 
מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked

14/08/2016 10:09

שלום רב,

הייתי אסיר תודה באם תוכלו להפיץ את בקשתי. אני מעוניין להעסיק סטודנטיות לפיסיותרפיה מרחובות והסביבה לשם טיפול בנפגעת אירוע מוחי (בת 65). המדובר במשתקמת, חביבה, נוחה, שקטה ועצמאית הדרושת השגחה בעת הליכה, והזקוקה לליוי חברתי (שיחות לשיפור תקשורת), במשך שעות היום; רשיון נהיגה הכרחי לשם הסעת המטופלת לפעילויות שונות. מאחר והליווי עשוי להתאים ליותר מסטודנטית אחת - שעות העבודה תהיינה גמישות בהתאם למספר הפונות. פרטים נוספים יימסרו לפונות. לבסוף, העבודה יכולה להתאים גם לסטודנטיות לריפוי בעיסוק או למתמחות בתקשורת לאחר ארוע CVA.

תודה, רוני.

14/08/2016 10:11

טלפון: 0548820805
מייל: erf2929@gmail.com

09/08/2016 11:03

מעיין שלום,
אודה לעזרתך בפרסום מודעת דרושים לפיזיותרפיסטית נשימתית.
תודה,
דפנה טנא-טויזר
עובדת סוציאלית
העמותה למאבק במחלת הA-T
dafnatenetuizer@gmail.com
054-5469798


דרושה פיזיותרפיסטית נשימתית מנוסה למתן טיפול נשימתי לנערה חולת A-T בביתה שבגליל המערבי.
התשלום כנגד קבלה/חשבונית
לפרטים נוספים: 03-5750503
למשלוח קורות חיים: atoffice@netvision.net.il
למידע על העמותה והמחלה: www.a-t.org.il

06/07/2016 22:25
קליקין בגוף     ו    חיים חיים    

שלום רב,
אני יכול לשאול בבקשה מהם הקליקים שאני שומע כשאני מתמתח? שנים שלא הייתי מבצע פעילות גופנית ואת רוב יומי אני מבלה בישיבה. אז עכשיו כשאני עושה מתיחות ותרגילים למינהן ,אני שומע קליקין בגוף.מה הם?
תןדה

11/07/2016 19:27

שלום חיים 

כל הכבוד על השיבה לפעילות גופנית ומתיחות. היתרונות לכך הם לאין ערוך. 
 יש כמה סוגים של קליקים, כאלו שעושים באופן מכוון באצבעות - הפעולה נקראת פכירת אצבעות והיא קשורה לשחרור של גז או מאזור המפרקים ולאחריה יש תחושה של הקלה או שחרור. 
 ישנם קליקים שיוצאים כשהמפרק אינו יושב נכון עקב יציבה לא נכונה. לדוגמה אם אעשה סיבוב מלא של הכתף כשאני יושבת באופן שפוף יתכן שאשמע קליקים שמקורם בשכמה או במפרק הכתף שנוגעים בכלוב הצלעות. נסה לבדוק אם הקליקים שמופיעים לך משתנים אם אתה עומד זקוף יותר. 
ישנם קליקים באזור הירך והברך ועמוד השדרה שמקורם בחוסר איזון שרירי, לאחר שמתחזקים ומאזנים את כל קבוצות השרירים הם אמורים לפחות (זה תהליך של מספר שבועות ) 
לסיכום , יש הרבה מאוד סיבות לקליקים, הקליקים כשלעצמם אינם מסוכנים אך הם דרך של הגוף לסמן שמשהו מתוח מידי, לא יושב טוב. המטרה שהתנועה תהיה חלקה. אם הקליקים מלווים בכאב או במתיחות סביב האזור שעושה את הקליקים , כדאי לפנו לטיפול פיזיותרפי כדי לראות מה הסיבה ולטפל בה באמתצעות שחרור , איזון ותרגילים מותאמים עבורך. 

בהצלחה 
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה 
https://www.facebook.com/physioshaked/

16/07/2016 09:22
המשך לשאלה     ו    חיים חיים    

תודה רבה על התדובה והעידוד-רציתי להבין-אם השרירמתוח מדי למה שיופיעו קליקים מלכתחילה וגם במצב של חוסא ריזון שרירי? אם זה כמו קליקים באצבעות אני מבין את הגז שמשחררים אך אם יש חוסר איזון שרירי למהשיופיעו קליקים?
תודה רבה

16/07/2016 17:30


שלום חיים 
 המשך תשובה לכיצד חוסר איזון שרירי יכול להשפיע על קליקים 
  נניח שאתה מדבר הרבה בטלפון מחזיק את הסלולרי בין אוזן לכתף. זה מייצר קיצור של שרירים  המתחילם בצוואר ומסתיימים בכתף בצד ימין והארכה של שרירים בצד שמאל.   מכיוון שאתה מדבר כך מספר שעות ביום ועושה זאת במשך כמה שנים , זו תהיה תבנית השרירים שלך. כשאתה בא לעשות פעילות גופנית , פתאום אתה מבצע תנועות שאתה לא עושה ביוןם יום, ונדרשת משני צדדי הצוואר וחגורת הכתפיים עבודה מאוזנת. אבל צד אחד קצר וצד שני ארוך- זה יוצר מתח גבוה בצד אחד ומתח נמוך בצד שני. - יתכן שכדי לשחרר את המתח הזה הגוף יבקש ממך לעשות קליקים.  הקליק שישמע יכול להיות קשור למפרק שמתאזן , או לתנועה של גיד על עצם (אין לי הוכחות מחקריות מהיכן מגיע הקליק כי בשביל זה צריך לעשות אולטראסאונד או MRI בזמן תנועה ) 
דוגמה נוספת. מפרק הכתף מוחזק על ידי המון שרירים , שרירי השרוול המסובב, שריר הדו ראשי ומאחור שריר התלת ראשי (יש עוד שרירים שעוברים את המפרק אבל לא אפרתם ) . כל השרירים האלו צריכים לעבוד ביחד כדי ליצור תנועה חלקה ומלאה. אם אחד השרירים או כמה מהם מקוצרים לדוגמה, התנועה לא תהיה חלקה והמפרק לא ינוע בצירו לאורך כל התנועה. אפשר לגמות זאת לדלת ארון שאחד מציריה מעט רופף, במהלך התנועה של פתיחת הדלת אתה תשמע חריקה או קליק. 
מה שנותר לך לעשות , הוא לנוע יותר , לעבוד על כל קבוצות השרירים , להימתח ולהנות מתנועה מגוונת לאורך היום וכך גם הקליקים יעלמו. 

בהצלחה 
 מעיין שקד - שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked

31/07/2016 12:58
תודה רבה רבה     ו    חיים חיים    
20/07/2016 19:33
שחיקה בברך     ו    נועם יעקב נועם יעקב    

שלום לך מעיין אני סובל מברך שמאל המון שניים בעקבות נפילה עברתי שתי אורטוסקופיות שלא הועילו לאחרונה המצב החמיר ויש לי כאבים בקרסול גם בהליכה ועמידה ממושכת אציין שיש לי בנוסף רגלי o הכאב בקרסול ובכפות רגלים מושפע מהשינוי בציר הברך...  ככול הנראה יש לי שחיקה בסחוס
  המליצו לי על ניתוח בסגנון איליזרוב שמתקן את הציר של הרגלים...
    בנוסף הגב גם כואב לי יש לי שלושה בלטי דיסק  
      מה דעתך על ניתוח לתיקון הרגלים ? 
        אציין שאין לי ברוך ה' דלקת פרקים, הכאבים בברכיים ובגב כאבים לא קלים...
            
         
           

30/07/2016 16:25

שלום נועם 
לפי מה שכתבת אני מבינה שכואב לך קרסול שמאל. וכאבי גב, ויש לך היסטוריה של כאבים בברך. שאלתך היא מה דעתי על ניתוח לתיקון ציר הרגליים , אז אענה לך מתוך האני מאמין שלי. אבל מסייגת זאת , שכל אחד אחראי לבריאותו ואם אתה מאמין במשהו, תעשה אותו. 
אני מאמינה שהגוף שלנו חכם. הוא יודע ומתמודד כל הזמן עם פציעות וכל יום מערכות בגופך מתקנות נזקים יומיומיים. רגלי 0 אינם מחלה, ובלטי דיסק הם תופעה של שחיקה שהגוף לומד להסתדר איתה . לכן אם תשאל אותי, אף אחד לא יכול להתקרב לרמת התיקון שהגוף שלך עושה באופן טבעי. 
 אני ממליצה לך לעשות ספורט, טיפולי פיזיותרפיה, להוריד במשקל (אם יש משקל עודף ) ולאכול ולישון בריא, וכך הגוף שלך יוכל להחלים ולהשתפר בקלות יותר.  
ניתוחים הם הדרך הקצרה והלא בטוחה לפתרון בעיות וכפי שראית הם לא תמיד עוזרים. 
מה שתמיד עוזר מנסיוני, הוא ללכת בדרך הארוכה והפחות כיפית, של שינוי הרגלים, אורך חיים בריא ולקיחת אחריות עצמית ואופטימיות על הבריאות שלך. 

מקווה שעזרתי 
 רפואה שלמה 
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked/
 

30/07/2016 10:29

5 שבועות לאחר כריתה חלקית של מניסקוס לטראלי ברך ימין (לדברי הרופא המנתח, התברר שהמניסקוס המדיאלי וה-ACL, על אף שה-MRI החווה על קרעים בהם, לא נזקקו לטיפול כלשהו).
 
נמצא בפיזיותראפיה וחל שיפור הדרגתי, אולם נראה שהמים בברך מסרבים להתפזר להם (או שהם עושים זאת מאוד לאט). בביקורת לפני שבוע אצל אורתופד, הוא רק אמר "לא ללכת במשך שעות" ונתן מרשם ל- Brexin 20 mg (אחרי שאמרתי לו שאני מעדיף לו לקחת כדורים מהסוג של Arcoxia, אבל הוא בכל זאת נתן לי כדורים מאותה משפחה). כבר 3 שנים שאני לא לוקח תרופות והגוף שלי לומד לרפא את עצמו. האם הכדורים-רעלים הללו גם מזרזים את פיזור המים בברך? האם ישנן דרכים נוספות (מלבד זמן) לעודד את פיזור המים?
 
תודה.

30/07/2016 16:16

היי טל 
 עניתי לך בפורום אחר לגבי זמן תהליך ההחלמה , ואענה לך גם כאן מספר דברים נוספים. 
 כרגע, 5 שבועות לאחר ניתוח , זה הגיוני שתהיה נפיחות בברך. אלו לא מים עודפים אלא נוזלים של מערכת החיסון ונוזל מפרקי שכרגע מודיעים לך שהרקמה בהחלמה/בנייה והיא לא יכולה לעמוד בעומס כמו קודם. הנפיחות והכאב למעשה מודיעים לך : "עד כאן" , " לא יותר מזה " די" - כי מעבר לזה אתה לא מאפשר לרקמה להחלים. 
הנפיחות בדרך כלל מתגברת בסוף יום ולאחר פעילות מאומצת מידי. יש לזכור שכרגע בשלב זה אנחנו מעונינים שתהיה מעט נפיחות . אבל אם היא מוגברת במהלך היום, זה סימן שהעמסת יותר מידי. 
 מה ניתן לעשות : 
1. מומלץ לעשות תרגילים של תנועה ומתיחה ללא כאב למספר דקות ולחזור על כך מספר פעמים ביום. שים לב שאתה עושה תרגילי תנועה לקרסול , לברך ולירך. ועדיף תמיד להתחיל באותם תרגילים ברגל הבריאה לפני הרגל המנותחת.
2.  לגבי הליכה, לא ללכת הליכה רצופה שמעמיסה על הרקמה , אלא לחלק למספר הליכות קצרות. 
3. כרוב- בערב, כשיש עליה של הנפיחות ניתן לעטוף  בעלי כרוב שלחצת עליהם מעט וריככת אותם ולהשאיר לחצישעה-שעה
4. שורש כורכום הוכח כעוזר בתהליך הדלקתי 
5. הקפדה על שעות שינה - תהליכי ההחלמה מתרחשים כשאנחנו נינוחים ורגועים ובעיקר בלילה. 
6. סבלנות ואופטימיות - תמיד עוזרות בהחלמה ובהורדת כאב. 

בהצלחה 
 מעיין שקד - שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked/

24/07/2016 21:57

מערך טיפולי חדשני לילדים ונערים מחפש: 
פיזיותרפיסטית עם מעוף
 עבודה מרתקת בצוות רב מקצועי ובשילוב חשיבה רגשית התפתחותית
המערך, חדשני וצומח, פותח דלתותיו למטפלים צעירים ולמטפלים מנוסים
הרוצים להתפתח בתחום האוטיזם (תפקוד גבוה)
תכנית הכשרה תלת שנתית מושקעת מלווה את העבודה
 (ההזמנה היא לגברים ונשים כאחד).
תנאי שכר טובים למתאימים לתפקיד.
לפניות בצירוף קורות חיים maarach.mashlim@gmail.com

19/07/2016 12:13
ישיבה וזחילה     ו    עדי עדי    

ביתי בת 8 וחצי חודשים. לא יושבת עצמאית וזוחלת רק אחורה 
יש לה קושי להישאר בעמידת שש.
התחילה להתהפך רק בגיל 5 חודשים ורק בגיל חצי שנה שלטה בהתהפכויות. סובלת מאז שנולדה מריפלוקס ולכן הסכימה להיות על הבטן רק בשלב מאוחר.
האם יש צורך בפיזיותרפיה?
תודה מראש על התשובה

19/07/2016 16:42

שלום עדי 
אינני מתמחה בפיזיותרפיה התפתחותית. ממליצה בחום על פורום פיזיותרפיה התפתחותית בפייסבוק שנשות מקצוע מוסמכות לכך עונות שם. 
 זה הלינק 
 https://www.facebook.com/childevelopmentil

בהצלחה
מעיין שקד-שקד פיזיותרפיה 
https://www.facebook.com/physioshaked/

18/07/2016 21:57

מחפשת פיזיוטרפיסתית נשימתית לטיפול בביית.  התוכלו לסייע ??

03/07/2016 09:54

מעוניין למכור מעלון של תעמל מזרע במצב מצויין עם שלט וסוללת גיבוי
לפרטים נוספים 052-6559333

24/06/2016 19:05
שאלה     ו    מיכל מיכל    

שלום,
האם אדם שניענעו לו את הפנים והצוואר באופן גס עלול לסבול מהחמרה מכאבים בגב התחתון, או שאין קשר?
תודה.

24/06/2016 21:30

שלום מיכל

בהחלט יש קשר בין שני האזורים. הצוואר והגולגולת הם חלק בלתי נפרד מעמוד השדרה. ברגע שאזורים אלו עוברים טראומה  כגון נענוע אגרסיבי, אז השרירים סביב כל עמוד השדרה יתכווצו כדי להגן על חוט השדרה. 
טראומה כזו יכולה לגרום לכאבים בכל מיני אזורים בגוף, כולל הגב התחתון. 

רפואה שלמה 
 מעיין שקד-שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked/
 

07/06/2016 10:39

שלום רב.
לפני כשנה וחצי החלו כאבים בבטן חתחונה בצד שמאל באיזור הפוביס ושרירי הבטן התחתונה(שמאל)
עשיתי US דינמי וראו שיש דלקת באיזור הפוביס עם החיבור של האדוקטורים בנוסף לבקע ספורטאים.
משכתי את זה שנה וחצי, זריקות של קורטיזון הקלו משמעותית על הכאבים כל פעם למשך של כ3 חודשים. שיחקתי כל התקופה הזאת עם הפציעה.
הייתי אצל מומחה בקעי ספורט שמיד טען שיש לי בקע ספורטאים משני הצדדים,עשיתי ניתוח של בקע ספורטאים משני הצדדים ואפילו טען שבצד ימין הבקע ספורטאים היה קשה יותר(למרות שלא היו כאבים בצד זה)+ בקע טבורי שהיה לי בנוסף לפציעת הסטרס בדרגה 3 מתוך 5. בניתוח הוא גם ראה צמיגיות בעקבות הזרקות של הסטרואידים ודלקת חריפה בפוביס שהוא ניקה.
אני כ-8 ימים לאחר הניתוח ויש לי את אותם כאבים שהיו לי בצד שמאל בטרם הניתוח.
אני בלחץ מאוד גדול שהבעיה שלי לא קשורה לבקעים. האם הגיוני?
האם השיקום שאני אמור לעבור כעת היא שאמורה לפתור את הבעיה או שכבר אני לא אמור להרגיש את הכאבים שהיו?

07/06/2016 21:43

שלום מיכאל

זה מאוד הגיוני שעדיין יש לך כאבים, כאלו שהיו לפני כן וכאלו שקשורים לניתוח. 
בקע של ספורטאים היא פציעה שקשורה לעומסים גבוהים על שרירים שאינם מאוזנים. זה גורם לקרעים מיקרוסקופים באזור החיבור של שרירי הבטן/ מפשעה/ ירך אל האגן.
אם המשכת להתאמן על אזור פגוע , אז גרמת עוד יותר להיחלשות הרקמות. 
 בניתוח, מעגנים את רקמות השריר ורקמות החיבור לאגן שוב. אך מכאן העבודה שלך היא ללמוד כיצד לעבוד נכון ומאוזן ובהתאם ליכולות של הגוף שלך. וזה קורה בתהליך השיקום. שהניתוח הוא רק חלק מהפתרון.
 מכיוון שהכאב נמשך יותר משנה, ועוד לא למדת כיצד להשתמש נכון בשרירים, אז זה מאוד הגיוני שהוא ישאר. יקח זמן ותהליך של שיקום ולמידה מוטורית מחודשת עד שתוכל להרגיש שיפור בסמפטומים. 
 הניתוח, מחבר ומעגן את הנזק, עכשיו עליך לתקן את מה שגרם לנזק מלכתחילה. 
 מאחלת לך המון בהצלחה בתהליך השיקום, שהוא החלק החשוב בהחלמה שלך, ודרך צלחה בדרכך הספורטאית. 

כל טוב ורפואה שלמה 
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked

08/06/2016 19:31
מעיין.     ו    מיכאל מיכאל    

תשובה מאוד מקצועית! ממש אהבתי. בתור כדורסלן אשמור את הטלפון שלך.
בלי קשר תודה רבה ממש הרגעת אותי.

18/06/2016 19:20

אני כ18 ימים לאחר הניתוח. לאחר כשבוע וחצי באמת שהרגישות החלה לחלוף אבל עכשיו שוב אני מרגיש את הרגישות שהייתה לי לפני הניתוח באותו המקום שכואב. אותו שריר בטן בכל הפעלה כואב שוב. הגיוני?

20/06/2016 00:33

הי מיכאל 
 כאבים שנמשכו במשך יותר משנה לא נעלמים בחודש. 
כדי שכאב יעלם או יפסיק להטריד כל כך ,אזור הניתוח צריך לעבור החלמה  שרירים צריכים להתחזק, מערכות עצב- שריר  צריכות ללמוד לעבוד בתבניות תנועה חדשות והמוח ומערכות מרכזיות צריכות להסתגל לשינוי. 
 כל התהליכים האלו ועוד רבים יתרחשו בשנה הקרובה,
ויהיו לך במהלכה כאבים ישנים וחדשים וגם תחושות של דיוק כוח ותנועה שונים.
יש לך תהליך ארוך לתקן נזקים ולהחלים וכל תהליך כזה דורש אמונה, התמדה וסבלנות.  
כאב הוא סימן של הגוף להבהיר לך שאתה עושה משהו לא נכון, כשיש כאב הגוף דורש שתשנה את מה שאתה עושה למשהו נכון יותר. תנסה לא לפחד מהופעת הכאב אלא ללמוד ממנו מה אתה עושה לא נכון.
זה דורש הרבה אימון ותיקון תבניות תנועה לא תקינות,שיפור יציבה ומודעות בתנועה. לכך נועדו  הפיזיו' שמטפל/ת בך בשיקום לאחר הניתוח. 

בהצלחה 
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה
https://www.facebook.com/physioshaked

07/06/2016 15:06
שריר     ו    לינדה לינדה    

שלום רב,
מדוע זה שככל שיש יותר כיווץ השריר כך יש יותר שליטנ עליו?

07/06/2016 21:44

לא הבנתי את השאלה

08/06/2016 00:38
המשך     ו    לינדה לינדה    

פשוט קראתי שכשמכווצים שריר כך יש עליו יותר שליטה בפעולה,כי הטונוס שלו גבוהה,הגיוני?הכוונה-שהםעולה עצמה היא יותר מדוייקת...כמו שרוצים לפדוע למטרה בדיוק על נקודה מסויימת ,אז אםם מכווצים את השריר באופן מודע כך הפגיעה יכולה להיות מדוייקת יותר,מדוע זה?
תודה

08/06/2016 19:07

שלום לינדה

אינני יודעת היכן קראת את המידע הזה. 
למיטב ידיעתי, כיווץ רצוני לפני פעולה אינה מסייעת בדיוק למטרה. 
כלומר, כדי לדייק משהו, מערכת העצבים והמערכת השרירית צריכות לעבור אימון של למידה מוטורית, חזרות על הפעולה, ואז יתרחש דיוק. 
זהו פורום פיזיותרפיה בו עונים על שאלות בתחום הטיפולי.
 כדי להעמיק ידיעותייך ממליצה לך לפנות לתחום של פיזיולוגיה 
בברכה 
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה 


08/06/2016 23:30

שלום שוב-
תודה על הנסיון בשאלה הקודמת באמת אבוד זאת במישור הפיזיולוגי יותר
יש לי שאלה נוספת שאני מקווה בסדר לפורום זה-
כשאני מנגנת בפסנתר ויש את הפעולה שאני מעלה ומורידה את הפרק בתנועות מהירות (מורידה את הפרק באופן רצוני ולא נותנת לו ליפול למה אחרי שאני מעלה אותו למעלה),החלק העליון של האמה מתחיל לכאוב די מהר-אפשר לדעת מדוע זה?
מבחנית פעולת השרירים,אפ אפשרי
תודה רבה

10/06/2016 00:01

אנסה להסביר כמיטב יכולתי

וזו תהיה תשובתי האחרונה בנושא זה. 

אם את מנסה להעלות ולהוריד את המפרק כל פעם עם כיווץ רצוני, וזה כואב לך , כנראה שאת משקיעה יותר מידי אנרגיה במה שלא נחוץ. 
תנועה אופטימלית מוגדרת בכך שהיא מדויקת אבל ללא מאמץ
ככל שאדם יותר מיומן בתנועה כך הוא מתאמץ פחות. 
תנועת הנעת היד מעלטה מטה כמו בנגינה, היא תנועה המתרחשת בו זמנית, בכתף, במרפק בשורש כף היד ובאצבעות.
זו תנועה מורכבת ומשתנה בתוך הזרימה של רצף פעולות הנגינה.
בזמן הזה שאת מבצעת את התנועה בפרק כף היד ( מעלה מעלה ומטה את האמה) מתרחשות עוד המון פעולות.
לדוגמה: את מסתכלת על המקלדת, התוים, מקשיבה ומנסה ליישם טכניקה ורגש. למעשה זו פעולה מאוד מורכבת.
מבחינת המוח הוא לא מפעיל שריר שריר בנפרד,
אלא זו תבנית תנועה שמורכבת מהמון פעולות בו זמנית. 
לכן תשובתי לשאלתך מדוע כואב לך ? 
כי את מתרכזת בשרירים (בכיווץ רצוני איפה שלא נכון לכווץ) ולא במכלול התנועה.
תנועה לא מתרחשת בשריר, וכאב אינו בעיה של פעולת שרירים לבד,
אלא בעיה שקשורה לכל תבנית התנועה שמוכבת מעצמות, מפרקים, שרירים, רצועות,עצבים ועוד.. 
מורים לפסנתר, אמורים ללמד אותך לשפר את הטכניקה שלך כך שלא יהיה לך כאב באמה,
או שתוכלי לגשת לפיזיותרפיסט/ית ולהראות לו/ה כיצד את מנגנת או היכן כואב לך והם ינסו לעזור לך בשיפור היציבה, ואולי גם הטכניקה הנכונה. 
אי אפשר לפשט את המידע כפי שאת רוצה בשאלותייך, מכיוון שאז המידע שאתן לך לא יהיה מדויק. 
בשביל שאלות על פעילות שרירים מי עושה מה ומתי, תצתרכי לעשות את הלימוד שלך באופן עצמאי. 

כל טוב ובהצלחה 
 מעיין שקד- שקד פיזיותרפיה 

   123456הבא »   
Copyright © 2016 physicaltherapy.co.il כל הזכויות שמורות
אתר פיזיותרפיסטים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום פיזיותרפיה
דברו עוד היום עם פיזיותרפיסט מומחה
אנחנו עובדים עם פיזיותרפיסטים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!